FBC Vittoria South Town - florbalový klub

Štěpán Bátěk (*1988) - brankář

Do sestavy Vittorie naskočil vybaven nejen vynikajícími reflexy, ale také vyvoněnou výstrojí špičkové kvality v sezóně 2013/14. V nabité konkurenci se dokázal prosadit (i díky nadstandartním vztahům s vedením klubu) a v soutěžním utkání tohoto ročníku nepustil do branky nikoho jiného. Vychytal dvě nuly a dlouho se dokonce slunil v čele ligové tabulky brankářů, odkud ho smetl až desetigólový výprask v závěru sezóny. Kromě role strážce svatyně je také výhradním distributorem zraněných hráčů Vittorie do nemocnice v Krči a nekompromisním exekutorem interních pokut.

Jakub Dvořák (*1991) - obránce

Kuba prolomil tabu a v roce 2012 se stal prvním Moravanem v týmu. Začínal v obranné dvojici s Mírou Korousem, ale poté co v pražském tanečním klubu vyšel při pánské volence najevo jeho tah na branku, byl trenérem přesunut na hrot útoku. Díky problémům s orientací ve městě je zatím jediným hráčem Vittorie, kvůli kterému se muselo odložit úvodní buly soutěžního zápasu. Vzhledem k negativním zkušenostem z první absolvované teambuildingové akce, navštěvuje dnes události podobného rázu zásadně ve starším oblečení, bez telefonu, s klíčem na krku a s pouze menším obnosem peněz zabaleném igelitovém sáčku.

Zdeňek Chlupáč (*1988) - útočník

Další z hráčů, kteří jsou ve Vittorii od úplného začátku a je jediným hráčem v historii klubu, kterému se podařilo vyhrát bodování sedmé ligy. Typický koncový hráč, disponující třemi páry plic. Dvoje z nich umožňují absolvovat velice dlouhá střídání, třetí pak slouží k účelům ryze požitkářským. Udržet tak velké množství životně důležitých orgánů na uzdě je ovšem fuška. Občas se tak stane, že se Zdenda nechá unést a pěkně od plic řekne rozhodčímu co si myslí o něm, potažmo o jeho mámě, čímž zbytečně oslabí mužstvo. Během trestu však vždy vychladne a svým výkonem dá zapomenout na svoje nedostatky.

Daniel Koleška (*1989) - obránce

Kapitán a příležitostný tréner, v týmu je od začátku v roce 2009. Pojetím hry se řadí mezi striktně defenzivní hráče, ovšem (ne)jednou už dokázal, že umí také rozhodnout vyhrocený závěr zápasu, třeba i dorážkou z malého brankoviště. Svým spoluhráčům se snaží jít vždy příkladem, proto pravidelně přerušuje nebo dokonce opouští rozjeté bujaré večírky na ČZU a to jen proto, aby nevynechal jednu jedinou tréninkovou jednotku. Skutečnost, že namísto svůdných zemědělek po večerech brousí svoje florbalové schopnosti, považuje za úděl velkých sportovních vůdců.

Miroslav Korous (*1991) - útočník/obránce

K týmu se tento lev salónů z VŠE připojil v průběhu sezóny 2012/13. Díky své spolehlivosti a schopnostem nezmatkovat, dobře číst hru a přesně rozehrát se téměř okamžitě stal nepostradatelným článkem týmu. Na hřišti podává koncentrované výkony přesto, že je nucen při svých 190 cm hrát v dresu velikosti M, který přiškrcuje velice důležité orgány. Podle svých slov očekává, že pokud vedení odsouhlasí nákup nových dresů, dojde k významnému nárůstu kvality jeho výkonů.

Vilém Kubáč (*1991) - útočník

Vilda vniknul do Vittorie před sezónou 2012/13 z prvoligového Sokola Pardubice. Svůj potenciál potvrdil a v obou odehraných sezónách se vešel na stupně vítězů týmové produktivity. Jeho podpisem je bekhendový švih, kterým je schopen z jakéhokoli úhlu ohrozit branku ale také zdraví protihráče. K absolutní top formě chybí jen větší vyrovnanost výkonů, kterou ovšem Vilda kompenzuje při tiskových konferencích v hospodě, kde jsou jeho výkony naopak velmi stabilní. Je také jediným hráčem klubu, který z důvodu geografické neznalosti vůbec nedorazil na zápas.

Adam Kubák (*1992) - obránce

Ve Vittorii je na hostování od roku 2013, první zápas absolvoval bez jakékoli přípravy na solidní úrovni a svůj standart si udržel po zbytek sezóny. Vzhledem k faktu, že v poslední letní přestávce dal jako jeden z mála hráčů VST přednost poctivému tréninkovému drilu před pivní regenerací, bude dle odhadů zkušených florbalových prognostiků v nadcházející sezóně jedním z největší es na soupisce.

Martin Kulma (*1987) - útočník

Urostlé křídlo, které jde do každého souboje, včetně toho s tribunou v Berouně, po hlavě. V týmu působí od začátku sezony 12/13, kdy se hned na prvním turnaji zapsal do statistik dvěma góly a asistencí, čímž si okamžitě získal přízeň všech dvou fanynek VST. Vyniká důrazem před bránou soupeře a schopností „zbláznit to“, když se právě nedaří. Stejně důrazně si počíná i před výčepy nuselských náleven. Sám říká, že jeho vzorem je Jirka Dopita, a proto nosí stejný účes. Po tom, co si předseda Modrý oholil hrudník, se honosí titulem nejchlupatějšího hráče týmu. Na přípravném turnaji před sezonou 14/15 si utrhl většinu vazů v pravém koleni a Vittoria za něj zatím marně shání náhradu.

Tomáš Kühn (*1988) - brankář

Dlouholetá dvojka týmu, na tréninku občas zaskočí i v obraně nebo v útoku. Jeho strategií je zabírat co nejvíce místa v brance, proto si v jakémkoli počasí podvléká pod dres mimo jiné i fleecovou zimní bundu a oteplovačky. Aby odůvodnil zápach se své tašky, občas na trénink donese mrtvou rybu. Za svůj největší úspěch považuje sezónu 2012/13, kdy se objevil v brance ve třech zápasech a v žádném z nich nepoznal hořkost porážky. Pyšný je také na to, že v první All Star game Vittorie pokryl 2 z 5 střel předsedy Modrého.

Jan Milt (*1991) - útočník

Honza se stal členem týmu v průběhu sezóny 2013/14. Protože je zvyklý pohybovat se ve sterilním prostřední hradní kuchyně, musel si chvilku zvykat na svinčík v kabině Vittorie. Na konci poslední a začátku nové sezóny se po dovolené v Indii zřejmě konečně aklimatizoval a dostal do optimální střelecké formy. V přátelském utkání dokonce zaznamenal svůj první hattrick, očekávání pro nadcházející sezónu jsou tudíž velká.

Marek Modrý (*1988) - útočník/obránce

Otec a matka Vittorie v jednom. Zakládající člen a vedoucí týmu je velkým florbalovým univerzálem. Nejčasteji nastupuje na centru a stává se tak mozkem týmu. Je to právě Marek, z jehož dílny pochází střela z druhé, trik nad kterým kroutí hlavou i velcí florbaloví žongléři. V počátcích jeho kariéru brzdila slabší produktivita a neproměňování šancí. Později vyšlo najevo, že tento tzv. Modrého komplex, měl příčinu v nevhodné volbě spodního prádla. Od chvíle, kdy se předseda oddílu vrátil ke svým „zápasovkám“ ze základní školy, se vše v dobré obrátilo a v současné době se jeho jméno pravidelně objevuje v kolonce střelců.

Ondřej Novotný (*1988) - obránce

Pokud soupeř Vittorie nemá v kádru pygmeje nebo mladší žáky, bývá nejmenším hráčem na hřišti. O to víc však bije do očí nasazení s kterým od prvopočátků historie VST anuluje útoky protihráčů a vydává se na útočné zteče. Patří mezi nejtvrdší střelce v týmu, pokud nelze trefit bránu přímo, nerozpakuje se síť rozvlnit ani odrazem o hráče dle potřeby a to bez ohledu na klubovou příslušnost. Kromě obranné práce má na starosti také klubovou kasu a čistotu rozlišovacích dresů. Během sezóny 2013/14 si vyzkoušel na jeden zápas i řeholi trenérskou, tato cesta se však záhy ukázala býti spíše slepou uličkou...

David Wurst (*1989) - útočník

Ve Vittorii je také od první sezóny, nicméně kvůli kombinaci s jinými sporty a náročným studiem často absentuje. Jeho domény jsou hlavně výborná fyzická kondice a smysl pro týmovou hru. Jeho přínos proto nehledejte v kanadském bodování, ale v celkové tabulce soutěže. V sezoně 2013/14 Vittoria s Wurstem v sestavě získala 21 bodů z 9 utkání, ve zbývajících 9 zápasech pak na Jižní město putovalo pouhých 9 bodů. Tato fakta jsou tak silná, že vedení týmu Davidovi toleruje i slabší výkony či absence při teambuildingu v hospodě či klubu.

Bývalí hráči VST

Jakub Bouček (*1987) - útočník

Manažer zubařů na klinice. Má rád zábavu, možná i proto nakonec odešel z týmu, kde už přestala být veškerá legrace. Ve Vittorii hrával na křídle, v každém stavu byl schopen hry.

Adam Čabla (*1985) - brankář

Brankář především na trénincích, odehraných zápasů má pomálu. Dnes florbal nehraje, učí na VŠE statistiku, má manželku a malou dceru.

Petr Dunda (*1989) - útočník

Původně studoval MatFyz, pak přešel k Národoshospodářské fakultě VŠE a pak ... bůh ví. Za VST stále píská jako rozhodčí. Před bránou vždy velice produktivní, ale z jeho věcí byl v šatně největší smrad. V klubu od sezóny 2011/2012 nepůsobí.

Jaroslav Holaj (*1990) - brankář

Jako záskok a potenciální nový brankář odchytal jeden turnaj. Nakonec v týmu VST nezůstal.

Petr Hovorka (*1988) - útočník/obránce

Velký slávista, student VŠE a bývalý klubový funkcionář. Kromě florbalu hraje fotbal. Jednu sezónu téměř nehrál kvůli problémy s kolenem a od té doby se kvůli vlekloucímu zranění na hřišti neobjevil. Jeho budoucnost je nejistá, ale všech funkcí v týmu se raději nyní vzdal.

Dominik Jirák (*1988) - brankář

Stejně jako Jarda Holaj - Jako záskok a potenciální nový brankář odchytal jeden turnaj. Nakonec v týmu VST nezůstal.

Petr Jungwirth (*1988) - útočník/obránce

Petr přezdívaný „Krvák“ působil v klubu jen první sezónu. Pověstný je svým stylem jízdy autem, historkami o řízení autobusu. Vlastně už jeho příchod do klubu je kuriózní. Jako cizí člověk se připojil na jakýsi fotbal, kde hrálo několik hráčů budoucí Vittorie.

Vojtěch Kašpar (*1990) - útočník

Tiskový mluvčí klubu, i když si neláme hlavu se stylistikou. Budoucí lékař, v týmu skončil před sezónou 2012/2013, dal přednost volejbalu. V týmu však působil od první sezóny.

Antonín Kloubek (*1991) - útočník

Působil v klubu pouze první sezónu. Kronikář o něm ví jen to, že kromě florbalu dělal gymnastiku a v klubu patřil k nejmladším.

Jakub Marčiny (*1988) - útočník

Až do sezóny 2011/2012 sezóny kapitán Vittorie. Od roku 2012 působí v týmu VŠSK MFF Praha, se svými spolužáky z MatFyzu. Vždy zachovává chladnou hlavu, v týmu patřil k technicky nejvyspělejším, dalo by se říct, že byl mozkem hry. Mít vlastní halu a dost dresů, vyvěsíme jeho dres pod střechu.

Jakub Med (*1988) - útočník

Budoucí architekt, kytarista v jedné kapele a ve florbalu centr. Protihráči na něj mají často spadeno a bývá dosti faulován. Klub opustil kvůli nedostatku času při studiu.

Ondřej Pavlů (*1989) - útočník/obránce

Milovník marketingu a „dvojče“ Dana Kolešky z Boulder Baru. Kromě florbalu dělá orientační běh. Velkou část jedné sezóny chyběl, to když byl na Erasmu v Německu. Nyní opustil klub kvůli svému dlouhodobému pobytu v Austrálii. Když panbůh dá, třeba se k nám do týmu jednou vrátí.

Michal Pokorný (*1985) - útočník

No a to jsem já, kronikář. Hraji tady od vzniku klubu. Jako první v klubu jsem se stal inženýrem. Momentálně jsem tady nejstarší hráč. Doplnění: Poky na konci sezóny 2012/2013 ohlásil konec své florbalové kariéry. Nepodařilo se mu skloubit tréninky a pracovní vytížení. Pokymu děkujeme za všechno, co pro klub za ty roky udělal!

Jakub Reichmann (*1991) - útočník

Příznivec SK Slavie, florbal nestíhal skloubit s dalšími sporty a trénováním malých fotbalistů, takže nakonec odešel. Dokázal dát branku vždy, když bylo potřeba.

Josef Stejskal (*1985) - brankář

Přestože Vittoria byla prvním klubem, kde hrál, měl zde neotřesitelnou pozici jedničky a zachránil řadu zápasů. Kvůli práci ukončil aktivní kariéru. Podniká v oblasti zateplování domů. Pokud bychom založili Síň slávy. Pepa by určitě mezi členy nechyběl.

Tomáš Udatný (*1991) - brankář

Další z mnoha brankářů Vittorie, odchytal první sezónu a to na velmi vysoké úrovni. Po hostování ze Sokolu Pardubice ukončil působení ve Vittorii, protože se stěhoval opět pryč z Prahy.

Partneři klubu:

Náš partner COMES